Omega-3: Které jsou lepší na srdce a které více podpoří mozek?

Mastné kyseliny se staly velice oblíbené a v rybím tuku už je doplňuje kdekdo. Ti pokročilejší už umí rozlišovat jejich jednotlivé druhy. Pojďte se to naučit také!

Omega-3: Které jsou lepší na srdce a které více podpoří mozek?

Omega-3 jsou zdravé tuky

Přesněji řečeno jsou součástí rostlinných a živočišných tuků a velmi prospívají našemu zdraví. Nenasycené mastné kyseliny omega-3 si náš organismus sám nevyrábí, získáváme je proto výhradně stravou. 

Omega-3 se podílejí na mnoha procesech v těle. Neslouží tedy jako zdroj energie jako jiné tuky, ale jsou pro nás živinou. Omega-3 jsou vlastně skupina několika kyselin, z nichž každá má trochu jinou funkci. A právě to je dobré vědět. Záleží totiž na tom, kvůli čemu omega-3 chcete užívat. Pak je mnohem snadnější vybrat si produkt na míru vašim potřebám.

Je vaší prioritou výživa pro mozek? 

V tom případě by měla ve složení převažovat kyselina dokosahexaenová, kterou známe pod zkratkou DHA. Podílí se na správném vývoji mozku a nervové soustavy už od prenatálního období a také pečuje o zdravou funkci mozku. 

Kyselina DHA hraje klíčovou roli při udržení kognitivních funkcí mozku. Chcete podpořit svou paměť a koncentraci? Pak je kyselina DHA jasnou volbou!

Samozřejmě, že potřebujeme všechny mastné kyseliny. Doplňky stravy s omega-3 proto často kombinují oba druhy.  Kromě DHA se tedy můžeme zaměřit i na její sestru, kyselinu EPA. 

Zdravé srdce a optimální hladina cholesterolu

Tak se dá stručně shrnout, o co se stará kyselina eikosapentaenová. Věděli jste, že kyselina EPA pomáhá udržet ideální hladinu HDL cholesterolu, tím pádem je důsledkem i nižší hladina LDL cholesterolu, jenž nám škodí? Tohle celé je hodně důležité pro dobrou kondici cévního systému.

Kyselina EPA se podílí na vývoji a funkci srdce, proto se na ni zaměřte v případě, pokud vám záleží na tom, aby vám srdce bilo jako zvon. 

Oba druhy omega-3 potřebuje každý z nás. Kde je nejlépe získat? Jednoznačně v rybím tuku. Především tučné mořské ryby jsou nejkvalitnějším zdrojem omega-3, takže vsaďte na osvědčený rybí olej.
    

MemoComplex

MemoComplex měsíční balení

MemoComplex je prémiový doplněk stravy s pečlivě vybranými ingrediencemi, navržený pro podporu mozku a kognitivních funkcí.

Přidat komentář

Sdílet

Témata článku Omega-3: Které jsou lepší na srdce a které více podpoří mozek?:

Mohlo by vás zajímat

On-line poradna
MUDr. Tomáš Vymazal
Doc. MUDr. Tomáš Vymazal, Ph.D., MHA
Přednosta KARIM 2. LF UK a FN Motol

Chcete se zeptat na naše doplňky stravy a jejich užívání, zeptejte se v online poradně našich odborníků z pohodlí domova.

On-line poradna
image/svg+xml ?