Psychická pohoda a duchovní význam zahrady

Psychická pohoda a duchovní význam zahrady

2 minuty čtení 1044

Vlastnit domácí zahradu přináší mnohem větší hodnotu než jen estetický rozměr. Zahrada může sloužit jako místo, kde nacházíme psychickou pohodu, a dokonce i duchovní spojení. Zahrádkářství, včetně například péče o bonsaje, může mít hluboký vliv na naši mysl.

Pěstování bonsají je umění, které vyžaduje trpělivost a citlivost. Tyto malé stromy symbolizují krásu v malých věcech a připomínají nám důležitost pomalého růstu. Sledování, jak se bonsaj postupně vyvíjí, může mít terapeutický účinek, zlepšuje naši koncentraci a umožňuje nám najít klid v hektickém světě.

Zahrada může také sloužit jako místo pro meditaci a relaxaci. Prostředí plné květin, zeleně a zvuků přírody může posloužit k uklidnění mysli a obnovení energie. Pravidelná meditační praxe venku může vést k hlubšímu duchovnímu spojení a vědomějšímu životnímu stylu.

V zahradě si tak můžeme vytvořit meditační koutek, kde můžeme praktikovat mindfulness a relaxaci. Stačí si najít klidné místo, kde se můžeme soustředit na zvuky, vůně a textury okolo sebe. Tato praxe nám pomáhá odreagovat se od každodenního stresu a nalézt vnitřní harmonii.Přidat komentář

Sdílet

Mohlo by vás zajímat

On-line poradna
MUDr. Tomáš Vymazal
Doc. MUDr. Tomáš Vymazal, Ph.D., MHA
Přednosta KARIM 2. LF UK a FN Motol

Chcete se zeptat na naše doplňky stravy a jejich užívání, zeptejte se v online poradně našich odborníků z pohodlí domova.

On-line poradna
image/svg+xml ?