Příčiny častého močení u mužů a jak s tím skoncovat

Příčiny častého močení u mužů a jak s tím skoncovat

4718

Časté močení je problém, se kterým se v životě setkává mnoho mužů. Během každé návštěvy toalety je však i přes velké úsilí vyloučeno jen velmi malé množství moči a tito muži mají tak stále pocit nedostatečného vyprázdnění.

Setkáváte se s něčím podobným? Určitě věnujte pozornost následujícím řádkům. Nejen, že tento problém mohou způsobovat i některá velmi závažná onemocnění, časté noční močení z nás také vysává energii, jelikož dochází k pravidelnému narušení spánku a naše tělo tak není odpočaté, jsme bez energie, a více podráždění.

Co způsobuje časté močení?

Příznaků existuje hned několik a pokud se některé z nich objeví i u vás, určitě byste ze všeho nejdřív měli navštívit urologa a nechat se důkladně vyšetřit. Jednou z nejčastějších příčin nadměrného močení u mužů je zvětšená prostata, tzv. benigní (nezhoubná) hyperplazie prostaty (může se objevovat i pod zkratkou BHP).

Jedná se o zvětšení žlázové části prostaty. Ačkoliv se tento jev objevuje především u mužů nad 50 let, výjimkou nejsou ani případy, kdy některé muže zvětšená prostata trápí již po třicítce. Daleko vážnější je však zhoubné zvětšení prostaty. 

Příčiny častého močení u mužů a jak s tím skoncovat - ilustrační obrázek

Zvětšená prostata se projevuje slabým proudem moči, opožděným začátkem, případně přerušovaným močením, což způsobuje, že se muž plně nevymočí a je tak nucen navštěvovat toaletu častěji.

Jednou z příčin nadměrného močení může být také zánět prostaty (tzv. prostatitida) a infekce močových cest.

Výjimkou není ani hyperaktivní močový měchýř, během kterého dochází taktéž k velmi častému močení (třeba i každých 15 minut) i přes to, že močový měchýř není zcela plný.

Ojedinělým případem může být i cukrovka, během které je časté močení většinou doprovázeno silným pocitem žízně. Tyto dva zároveň se objevující příznaky patří mezi jedny z prvních varovných signálů, že se cukrovka blíží.

Lékaři upozorňují na to, že jednotlivé projevy mohou být kombinací vícero potíží – tzn., že příčinu nadměrného močení má na svědomí zvětšená prostata, ale zároveň i hyperaktivní močový měchýř.

Pečujte o svou prostatu

Alfou a omegou je v tomto případě zdravý životní styl – omezení kouření, pití alkoholu a nápojů s kofeinem. Dbát byste měli na přiměřený příjem potravy a častěji konzumovat ovoce a zeleninu. Svou důležitou roli při potlačení nadměrného močení hrají také rostliny a bylinky. Doporučuje se mimo jiné užívání zázvoru (cca 100 mg denně), který má silné antioxidační a dezinfekční účinky. Dobře působí také čaj z vrbatky malokvěté. 

Serenoa plazivá je rostlina, která velmi silně působí na prostatu. Ačkoli není tolik známá, můžete se na její účinky spolehnout.

Chcete-li mít jistotu, že svému tělu dodáváte všechny potřebné a užitečné látky, můžete sáhnout také po některém z doplňků stravy, které obsahují kombinaci přírodních aktivních látek a mají tak pozitivní účinek na správnou funkci prostaty a díky ostatním složkám působí pozitivně také na imunitní systém.

ProstaXin

ProstaXin Black Friday 2023

Speciální složení, které bylo ušito na míru pro muže na podporu prostaty a močových cest.

Přidat komentář

Sdílet

Mohlo by vás zajímat

On-line poradna
MUDr. Tomáš Vymazal
Doc. MUDr. Tomáš Vymazal, Ph.D., MHA
Přednosta KARIM 2. LF UK a FN Motol

Chcete se zeptat na naše doplňky stravy a jejich užívání, zeptejte se v online poradně našich odborníků z pohodlí domova.

On-line poradna
image/svg+xml ?